2013

09:00 – 09:30

Ontvangst en registratie deelnemers

09:30 – 10:15

Vakbijeenkomsten

  • Geppie Bootsma | Nederlands
  • CKV
  • Jasmijn Bloemert & Nienke Smit | Engels
  • Marjon Tammenga-Helmantel | Duits
  • Marc Rabbah / Michelle de Jong Frans | Spaans

10:15-10:45

Koffiepauze en bezoek Informatiemarkt

10:45 – 11:30

Plenaire opening / lezing

  • Joanneke Prenger
  • Jan Terlouw (schrijver): Over de essentie van het onderwijs

11:30 -12:30

Subplenaire lezingen

  • Pieter Steinz (directeur Nederlands Letterenfonds): Het cultureel DNA van Europa- Homerus, Beethoven, ABBA, Picasso-
  • Rick de Graaff (hoogleraar Tweetalig Onderwijs ): Tweetalig onderwijs: bedreiging of bijdrage?
  • Andreas Blühm (directeur Groninger Museum): ” Making the Mummies Dance ” – Musea en hun publiek. De laatste 200 jaar
  • Prof. dr. K. de GlopperKlaas Heemskerk, Clary Ravesloot, Huub van den Bergh, Henk Tameling: Forumdiscussie Nederlands – Kanttekeningen bij opbrengstgericht onderwijs

12:30 – 13:45

Lunch tijdens de Informatiemarkt

Verplaatsing naar het Harmoniegebouw

13:45 -15:00

Workshops ronde 1

  • Caroline Wisse-Weldam en Cilla Geurtsen: Lekker lezen met Lezen voor de lijst op het vmbo | Nederlands
  • Erwin Mantingh: Beestachtige lessen en fabelachtige vertellingen | Nederlands
  • Gerald van Dijk: Schrijven in een genre, om te leren voor de vakken | Nederlands
  • Chris van Hall: Nieuws in de klas// de Digitale Nieuwscollage | Nederlands
  • Martine Braaksma: Hypertekst schrijven en observerend leren als aanvullende didactiek | Nederlands
  • Saskia Visser: Doe meer met language learning histories | Algemeen moderne vreemde talen
  • Carel van der Burg: Differentiëren is te leren | Algemeen moderne vreemde talen
  • Ann Hoag: Travel in Writing | Engels
  • Ate Grijpstra: Engelse literaire leesniveaus bepalen | Engels
  • Henk Harbers: Marlen Haushofer: ‘Die Wand’. De roman en de verfilming | Duits
  • Trudi van den Berg: Cultuur & techniek | Kunst en Cultuur
  • Susan Aasman: De honger naar Echt | Kunst en Cultuur

15:00 -15:15

Koffiepauze

15:15 -16:30

Workshops ronde 2

  • Femke Kramer: Zestiende-eeuwse kluchten: mooi vies, knap lelijk | Nederlands
  • Kees Spiering: Poëzie in elke klas | Nederlands
  • Jan Berenst: Interactie tussen leerlingen onderling als basis voor kennisconstructie | Nederlands
  • Maaike Pulles en Joanneke Prenger: Schrijven om te leren – van theorie naar praktijk | Nederlands
  • Clary Ravesloot (SLO): Boekverslagen schrijven met het referentiekader taal | Nederlands
  • Robert Smit, Tanya Schadee en Janie McCloughin: CLIL in de klas: vocabulaire en leesvaardigheid | Engels
  • Nienke Smit: Reading revisited. | Engels
  • Karin Teitsma: Tweetalig Duits – VMBO-TL | Duits
  • Peter Rinket en Verena Lowens: Modellversuch Sprachen lernen über die Grenzen weg | Duits
  • Agnes Scholte: Meervoudig kijken | Kunst en Cultuur
  • Karin Noeken: Educatief theater | Kunst en Cultuur

16:30 -17:00

Afsluitende borrel